محل تبلیغات شما

نه مه ای بود و نه صدایی.

مهدیس-دیدی مهرزاد خانوم.دیدی میگم دیوونه شدی.دیدی صدایی نمیاد.ببین اصلا کسی نیست که بخواد صدایی بیاد

-اَه بس کن هی دیدی،دیدی.ولی من اون صداها رو شنیدم

مهدیس-باشه بیا بریم من حس خوبی به این فضا ندارم

دوان دوان به دنبال دسته رفتیم.جسمم به دنبال دسته امام حسین و روحم در پی اون صداهای توی قبرستون.به خونه برگشتم و از خستگی به آغوش خواب رفتم.صبح شد؛تصمیم گرفتم م حرف بزنم

-مامان میتونم یه چیزی بگم

مامان-بگو مهرزاد جان

-مامان شبا که تو اتاق میخوابم یه صداهای عجیبی میاد

مامان-اگه میترسی بیا تو پذیرایی بخواب دخترم

-مامان بحث سرخواب نیست؛مامان صدای فریاد از قبرستون میاد.شبا کسی تو قبرستون هست؟

مامان-نه مامان جون چیزی نیست.اون قدیما میگفتن که کسایی که تواین دنیا خطا و گناهی مرتکب شدن تو اون دنیا به سزای اعمالشون میرسن و شایعه شده بود که بعضی اوقات از قبر اون افراد خطاکار صدای فریاد و ناله میاد که نشون از عذابشونه؛ولی منکه فکر میکنم همش شایعه و خرافاته حالا هم حتما تو به این چیزا فکر میکنی که احساس میکنی از قبرستون صدا میاد

-باشه مامان من با مهدیس میرم تعزیه نگاه کنم

مامان-برو مواظب خودت باش

چادرم رو سرم کردم و به سمت مسجد رفتم.با مهدیس تعزیه رو نگاه کردیم و بعد از اتمام تعزیه نماز ظهر عاشورا رو خوندیم.رفتم کنار پیش نماز مسجد تا درباره ی حرفی که مادرم گفت از ایشون سوال کنم

-سلام حاج آقا ببخشید من یه سوال داشتم

حاج آقا طباطبایی-سلام دخترم،بپرس جانم

-حاج آقا من شنیدم کسایی که تو اون دنیا عذاب میکشن،صدای ناله ها و فریاد هاشون از قبر میاد؟آیا این حرف حقیقت داره؟

حاج آقا طباطبایی-ببین دخترم ما هم فقط شنیدیم و کسی دقیق هنوز بهش ثابت نشده و کسی نتونسته ثابت کنه البته برای این گفته نظریات دیگه مثل اینکه این صداها صدای ناله ی اجنه هست هم وجود داره.شما هم زیاد خودتو درگیر این مسائل نکن

-چشم ممنون حاج آقا بااجازه

حاج آقا طباطبایی-در پناه حق دخترم

به خونه رفتم و تو اتاق نشستم تا حرفای حاج آقا رو تجزیه و تحلیل کنم.غروب شده بود؛میخواستم به قبرستون برم.کنجکاویم فوران کرده بود.مانتوم رو پوشیدم و روسریم رو سرم کردم و راهی قبرستون شدم.

این داستان ادامه دارد.

(طلسم)سومین داستان برگزیده مسابقات فرهنگی وهنری درتهران.اثری از:س.ف.جعفرپور

ادامه داستان طلسم

پارت سوم داستان طلسم

تو ,آقا ,رو ,قبرستون ,اون ,مامان ,حاج آقا ,آقا طباطبایی ,اون دنیا ,تو اون ,دنبال دسته

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

World cup